17 Nisan 2014 Perşembe | 39 Yazar 7 kategori 316 Haber

Bebeklerin Kusması

Ara 28, 2012 | Çocuk Sağlığı | Fulya Ay
Haberi Oyla

Bebeklerin Kusması

Bebeklerin beslenmesi her anne baba için önemlidir. Tam yemeğini yedirdim diye sevinirken bir anda bebeğinizin kusması sizi bir an da büyük bir hayal kırıklığına uğratır.

Bebeğin emerken hava yutması, aşırı yavaş ya da hızlı emmesi, emzirildikten sonra gazının çıkarılmaması bebeklerin kusmasına neden oluyor. Bebekler çok sık olmamak koşulu ile kusuyorsa anne ve babaların endişelenmesine gerek yoktur.

Bebeğin mide bulantılarını anlayarak kusma sorunun en az olacak seviyeye indirebilirsiniz. huzursuzluk, renginin solması, tedirginlik, kusmadan sonra verilen besinleri yemek istememesi bebeklerin midelerinin bulandığının göstergesidir ve tekrardan yemek vermek için ısrar edilmemelidir.

Uzun süreli kusma durumu ihmal edilmemeli ve bir doktora gidilmelidir. Sık tekrarlayan kusma durumu gastroözofagial reflü nedeni olabilir.

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Bebeklerin Kusması benzer konular