23 Nisan 2014 Çarşamba | 39 Yazar 7 kategori 316 Haber

Krampların oluşma Nedenleri

Ara 16, 2012 | Genel Sağlık | Fulya Ay
Haberi Oyla

Krampların oluşma Nedenleri

dayanılmaz acı olarak hissedilen krampların bir çok çeşidi ve bir çok oluşma nedeni vardır. Kramp durumunda kişi dayanılmaz acı ile karşı karşıya kalır. Genellikle mide ve adale krampı olarak kendini hissettirir.

Krampın başlıca oluşma nedeni vücuttan ter yoluyla aşırı su kaybıdır. Terleme ile kaybedilen vücuttaki tuz krampların oluşmasına neden olur. Aşırı yorgunluk, kan dolaşımında olan bozukluklar, şeker hastalığı, böbrek rahatsızlığı ve kanda görülen bazı dengesizlikler ise kramp görülmesinin diğer nedenleri arasında yer alır.

Bayanlarda özellikle adet dönemlerinde daha çok karın bölgesinde kramplar oluşur. Ayrıca dayanılmaz olan mide kramplarının da bir çok nedeni bulunmaktadır. Aşırı stres, sıkıntı, heyecan ve üzüntü mide kramplarının oluşmasına neden olur. Mide krampları spazm önleyici ilaçlar kullanılarak tedavi altına alınır.

Etiketler:dayanılmaz mide krampi nedeni

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Krampların oluşma Nedenleri benzer konular