24 Nisan 2014 Perşembe | 39 Yazar 7 kategori 316 Haber

Adale Romatizmasında Üşütmeye Dikkat !

Mar 8, 2012 | Kardiyoloji Haberleri | gunay
Haberi Oyla

Adale Romatizmasında Üşütmeye Dikkat !

Vücudumuzun hareket etmesini sağlayankaslarda ve eklemlerde kendini gösteren ağrılı , bazende şişliğe neden olan hastalıklara romatizma adı verilir.
Romatizma her yaşta görülebilir ama yaş ilerledikce görülme sıklığı artar.Kadınlarda daha sık görülür.

Adale romatizması genellikle şiddetli soğuk algınlığından sonra görülür.Hareket etmesinin zorlaşmasına neden olan bir çeşit romatizmadır.Oluştuğu bölge ise bel yada boyun tutulmasına neden olabilir.Şikayetleri 1-2 haftada geçmektedir.ancak tedavi edilmesi şarttır eğer edilmezse tekrarlayabilir.
Soğuk algınlığı,terleme önemli nedenlerinden biridir.Ailede kaltsal bir hastalık veya diş çürüğü gibi iltahaplanmalarda adale ratizması oluşmasına katkı sağlamaktadır.

Korunmak için terli çamaşırları,en kısa zamanda değiştirip üşütmemesi gerekir.Üşütmeye karşı önlemler alınması gerekir.Vücut direncini zayıflatan ve vücudunun mikrop kapmasını neden olan diş çürüğü ve iltahaplanmaların tedavi edilmesi gerekir.Ama ne olursa olsun üşütmemeniz gerekir adale romatizması oluşmaması için,korkulucak bir hastalık değildir.Doktor çeşitli test ve tahlil sonunda kara vericektir.Gerekirse fizik tedavi yöntemi denenebilir.

Adale Romatizmasında Üşütmeye Dikkat !
Etiketler:kas üşütmesi,bel üşütmesi,kas üşütmesi belirtileri,kas üşütmesi nedir,bel üşütmesi belirtileri

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Adale Romatizmasında Üşütmeye Dikkat ! benzer konular